Ürün Tanımı: Tekstil esaslı, sağlıklı ve dekoratif iç cephe duvar kaplama malzemesi.

Özellikleri: Isı ve ses izolasyonuna katkı sağlayan Dekoratif Yalıtımlı Sıva Kaplama, anti statiktir, toz tutmaz. Kolay uygulanmasının yanı sıra su bazlı yapısından dolayı insan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Kokusuzdur, teneffüs edilebilir.

Uygulama Alanları: Dekoratif Yalıtımlı Sıva Kaplama ince sıva, alçı sıva, alçıpan, tuğla, boyalı yüzeylere ve alkali olmayan yüzeylere boya astarı kullanarak uygulanabilir. Cam yüzeylere uygulanabilir. Ahşap yüzeylere, metal yüzeylere, dış cephelere ve yaş zeminlere uygulanmaz.

Teknik Veriler:
Yapısı: Tekstil ve Mineral Tozlar
Tüketim: 340/420 (g/ m²)
İnceltme Oranı: Kullanıma hazır
Kuruma Süresi: 24 saat
Uygulama Kalınlığı: 2 mm

Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylere, öncelikle boya astarı uygulanmalıdır. Eski boyalı, kirli, rutubetli yüzeylerde, yüzeydeki boya kir, is ve bunun gibi kalıntılar iyice temizlendikten sonra boya astarı uygulanır. Astar uygulaması kuruduktan sonra dekoratif yalıtımlı sıva kaplama uygulamasına geçilebilir. Poşet içerisindeki malzeme yaklaşık 10 lt su ilave edilmiş kaba boşaltılarak iyice yoğurulur. İklim ve uygulama şartlarına bağlı olarak gerekirse bir miktar daha su ilave edilebilir. Hazırlanan malzeme en az 5 dakika dinlendirildikten sonra, şeffaf ipek sıva malası yardımıyla sıva tekniği uygulanarak ortalama 2 mm kalınlığında olacak şekilde yüzeye uygulanır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Deformasyonun fazla olduğu yerlere uygulama yapıldığında; malzeme yoğurulmadan önce her bir poşet için bir su bardağı Silkcoat SX 2000 cilanın malzeme içine ilave edilmesi önerilir. Uygulama sırasında yüzey yarım bırakılmamalıdır. Uygulama şeffaf ipek sıva malası ile yapılabilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +25ºC arasında olmalıdır.

Uyarılar: Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.
Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: Poşet.