...............Temeli 2012 yılında atılan Duraks Dekoratif Yalıtımlı Sıva Kaplama, Duraks tescilli markası ve Yalıtımlı İç Mekan Sıva Kaplamada sınırsız sayıda Renk / Desen Çalışmalarıyla Yalıtımlı Sıva Kaplama sektöründe faaliyet göstermektedir.

................DURAKS, üretiminin tamamını Adapazarı - Sakarya'da bulunan 5.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında gerçekleştirmektedir.

................Dekoratif Yalıtımlı İç Mekan Sıva Kaplama imalatı sahasında gerçekleştirdiği girişim ve atılımlarla oluşturduğu üründe kalite ve pazar payı ile sektörde; yüksek prestij ve saygın bir marka olarak üretimini sürdürmeye devam etmektedir.

................Kurulduğu günden bu yana yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerinin talep ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için iyi bir hizmet anlayışyla birlikte üretim teknolojisinde yatırım yapmaya devam eden DURAKS, kalite anlayışını ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi ve EUROTECH CERTIFICATION (EU) 305/2011 ile tamamlamıştır. Birçok testi uluslararası geçerliliği bulanan kurum ve kuruluşlarda periyodik olarak yapılmaktadır. 

.................İhracat faaliyetlerinde, gelişim ve yenilikçilik anlayışıyla sürekli ilerleyen bir çizgi oluşturan DURAKS, bir çok ülkeye hizmet vermektedir.