Mekân dekorasyonlarında artık sıva farklı bir önem taşımaktadır. Kullanılan sıva çeşitleri sayesinde farklı renk ve desenler ile kullanıcısını memnun etmeyi bekliyorlar. Yapılan bu sıvalar sayesinde yalıtımı sağlamak artık daha kolay ve maliyeti epey düşük bir hal aldı. Bu da fazla kullanılmasının başlıca sebeplerinden biri olmuştur.Halı sıva bu kullanılan sıva çeşitlerinden birisidir. İpek Sıva ile yer yer karıştırılsada ipek sıvanın arge çalışmaları yapılarak geliştirilmiş halidir.


Halı Sıva ve Faydaları

*Halı sıva kullanıcısına birçok alanda çeşitli faydalar sağlar ve kesinlikle güvenilir bir sıva uygulamasıdır.

*Yalıtıma çok fazla fayda sağlar. Temel prensibi duvar ile mekânın iç havası arasında köprü görevi görmektir. Halı sıva sayesinde ortamınızdaki hava duvarla temas etmez ve duvar tarafından emilmez.

*Dekoratiftir ve mekanınızı daha ferah bir hale getirebilir.

*Birbirinden farklı renk ve desenleri mevcuttur. Kullanılan renge ve desene göre oluşan efektlerle mekânın içinin olduğundan daha açık daha ferah bir hale getirir.

*Halı sıva insan sağlığına zarar verici bir özelliğe sahip değildir. İçerisinde cam elyafı, asbest, fiber gibi kanserojen madde içermez.

*Kimyasal herhangi bir tepkime geçirmez ve ortama kötü kokular yaymaz.

*Uygulandıktan yaklaşık 24-48 saat arası tamamen kurur ve kullanmak için hiçbir engeli yoktur. Boyaya göre daha hızlıdır ve pratiktir.

*Yapısı gereği esnektir ve oluşabilecek her türlü kazalardan özellikle de çocukları korur.

*Yeri geldiğinde temizlenmesi çok kolaydır. Halı sıva antiseptik üretilir ve etraftaki toz, duman gibi ortam kirliliklerine çözüm olmaktadır.

*Uzun ömürlü bir malzemedir.

*Her 2-3 senede bir yapılan boya gibi masraflı ve kısa ömürlü değildir. Yaklaşık 10 yıla kadar kullanma imkanına sahipsiniz.

*Hem boya maliyetinden kurtulmuş hem de sağladığı yalıtım ile faturalarınızı neredeyse yarıya indirmiş olursunuz. Ucuz maliyeti ve kullanımındaki kolaylıklar sayesinde bu ürünün tercih edilmesi çok doğal bir olaydır.

*Sizde evinizde değişiklik yapmak istiyor bunun yanında evinizde enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız Halı sıva denenmesi gereken bir ürün olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu ürünü deneyerek farklı bir ortam yaratmanın aslında ne kadar da kolay olduğunu ve masrafsız da olabileceğini görmüş olursunuz.