Günümüzde enerjinin korunumu konusu fazlasıyla gündeme gelmektedir. Gerek enerji tasarrufu için gerek mekanınıza gelecek faturaların daha makul seviyelere indirmek açısından yalıtım için birçok malzeme gelişmiştir. Sıva çeşitlerinden olan “Duraks Dekoratif Yalıtımlı Sıva” kullanılan en etkili bir yalıtım malzemeleriden biridir. Sıva kullanarak hem ısı ve ses yalıtımınızı sağlamış olursunuz hem de farklı renk ve desenleri ile dekorunuzu istediğiniz gibi tamamlarsınız.

Yalıtımda Kullanımı

Isı yalıtımı oluşturulurken kullanılan en önemli madde havadır. Duraks dekoratif yalıtımlı sıva ham maddesini oluşturan içeriğinde nefes alabilen gözenekli yapısıyla öne çıkar. Bu sayede ortamdaki havanın duvara temas etmeden mekânın içinde muhafaza edilmesini sağlar. Duvarlara ve tavana uygulandığı taktirde %50 oranında ısı yalıtımı sağlamış olduğu saptanmıştır.

 

Isının yanında ses yalıtım özelliği de bulunmaktadır. Yapısı gereği ortamdaki akustiği dengeler ve %38 oranında ses yalıtımını sağlar. Sağladığı ses yalıtımı sayesinde okul, sinema, konferans salonu gibi insanların ve sesin çok olduğu mekanlarda çok kullanılır.

 

Yalıtım hiç şüphesiz hepimizin istediği ve yapması gerek uygulamalardan biridir. Bunun için iyi bir fırsat olabilir. Duraks dekoratif yalıtımlı sıva ile ortamınızın hem yalıtımını sağlar hem de dekorunu tamamlarsınız.